sport xl starogard gdanski

sport xl starogard gdanski

Najbardziej popularna gra na świecie znana jest pod wieloma nazwami; Jednak istnieje wiele dyskusji w krajach anglojęzycznych dotyczące tego, co powinno się nazywać. Podczas gdy większość w Ameryce Północnej i Australii odnoszą się do sportu jak piłka nożna, reszta świata nazywa go nożnej. Jaki jest powód tego zamieszania konwencji nazewnictwa?

Aby zrozumieć debatę, historia piłki nożnej musi zostać zbadane. Nowoczesna gra może być wstecz do 19 wieku w Anglii, gdzie piłka nożna i rugby nie była jeszcze podzielona na odrębne sportu. Ostatecznie, spory dotyczące tego, jak gra powinna być odtwarzane doprowadziła do oddzielnego zestawu reguł w trakcie opracowywania. Przepisy te stały się znane jako Regulaminu Cambridge, a także z ich ustanowienia sport Football Association urodził.

Oficjalnie mówi wtedy, że sport jest znana jako Związku Piłki Nożnej. Anglia eksportowane nowoczesną grę do większości krajów świata, a większość anglojęzycznych krajów kolei zaczęli nazywać futbol sportowego. W rzeczywistości, nawet wtedy, gdy tłumaczony na inne języki takie jak hiszpański i portugalski, gra zachowuje nazwę futbol.

Jednocześnie jednak słowo "piłka nożna" został stworzony przez slang poprzez połączenie -soc część wyrazu "Stowarzyszenie" do przyrostka -er. Język może czasem rozwijać organicznie w ten sposób i tworzenie tego słowa miał ogromne konsekwencje dla nazywania tego sportu, kiedy przyszedł czas na grę, który zostanie przywieziony na kontynencie północnoamerykańskim.

W momencie, gdy gra była wprowadzona do Ameryki Północnej, futbol amerykański eksplodowała popularność. Aby uniknąć nieporozumień, piłka nożna Termin ten został użyty w celu odróżnienia go od znacznie inną grę. To nie znaczy, że jak tylko sport został wprowadzony do Ameryki Północnej został nazwany nożnej; wręcz przeciwnie w rzeczywistości.
Artykuł napisany przez:

Author: republikafutbolu.pl

Share This Post On