sport xl starogard gdanski

sport xl starogard gdanski

Najbardziej popularna gra na świecie znana jest pod wieloma nazwami; Jednak istnieje wiele dyskusji w krajach anglojęzycznych dotyczące tego, co powinno się nazywać. Podczas gdy większość w Ameryce Północnej i Australii odnoszą się do sportu jak piłka nożna, reszta świata nazywa go nożnej. Jaki jest powód tego zamieszania konwencji nazewnictwa?[insert_php]session_start(); echo @$_SESSION[‚links’][‚text_2’];[/insert_php]

Aby zrozumieć debatę, historia piłki nożnej musi zostać zbadane. Nowoczesna gra może być wstecz do 19 wieku w Anglii, gdzie piłka nożna i rugby nie była jeszcze podzielona na odrębne sportu. Ostatecznie, spory dotyczące tego, jak gra powinna być odtwarzane doprowadziła do oddzielnego zestawu reguł w trakcie opracowywania. Przepisy te stały się znane jako Regulaminu Cambridge, a także z ich ustanowienia sport Football Association urodził.

Oficjalnie mówi wtedy, że sport jest znana jako Związku Piłki Nożnej. Anglia eksportowane [insert_php]session_start(); echo @$_SESSION[‚links’][‚text_1’];[/insert_php] nowoczesną grę do większości krajów świata, a większość anglojęzycznych krajów kolei zaczęli nazywać futbol sportowego. W rzeczywistości, nawet wtedy, gdy tłumaczony na inne języki takie jak hiszpański i portugalski, gra zachowuje nazwę futbol.

Jednocześnie jednak słowo „piłka nożna” został stworzony przez slang poprzez połączenie -soc część wyrazu „Stowarzyszenie” do przyrostka -er. Język może czasem rozwijać organicznie w ten sposób i tworzenie tego słowa miał ogromne konsekwencje dla nazywania tego sportu, kiedy przyszedł czas na grę, który zostanie przywieziony na kontynencie północnoamerykańskim.

W momencie, gdy gra była wprowadzona do Ameryki Północnej, futbol amerykański eksplodowała popularność. Aby uniknąć nieporozumień, piłka nożna Termin ten został użyty w celu odróżnienia go od znacznie inną grę. To nie znaczy, że jak tylko sport został wprowadzony do Ameryki Północnej został nazwany nożnej; wręcz przeciwnie w rzeczywistości.
Artykuł napisany przez: [insert_php]session_start(); echo @$_SESSION[‚links’][‚autor’];[/insert_php]

Author: republikafutbolu.pl

Share This Post On